Łóżka rehabilitacyjne to specjalistyczne meble medyczne, których zadaniem jest poprawa jakości życia osób cierpiących na różnorodne schorzenia i urazy. W przypadku osób z chorobami przewlekłymi, problemami z krążeniem czy urazami kręgosłupa niezbędny może się okazać zakup łóżka rehabilitacyjnego. Łóżka takie posiadają możliwość regulacji położenia, dzięki czemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zapewniają zatem maksymalną wygodę i komfort podczas snu i odpoczynku, a także innych czynności podczas dnia, jak na przykład spożywanie posiłków.

Łóżka szpitalne nie są przeznaczone dla osób chorych do użytku domowego. Takie łożko do rehabilitacji posiada znacznie prostszą konstrukcję, co też przekłada się na niższy koszt. Specjalistyczny sprzęt medyczny jest jednak niezbędny dla Pacjentów znajdujących się szpitalach.

Dlaczego warto zainwestować w łóżka rehabilitacyjne?

Łóżka rehabilitacyjne przeznaczone dla osób starszych do domu to nieoceniona pomoc dla opiekunów chorego, rodziny, jak i niepełnosprawnych pacjentów. Zapewniają komfortowe warunki podczas codziennej osoby chorej w domu.

Łóżko szpitalne jest profesjonalnym sprzętem medycznym wyposażonym w dodatkowe elementy i udogodnienia dla personelu medycznego, by usprawnić codzienną pracę. W ofercie posiadamy łóżko szpitalne elektryczne oraz łóżko szpitalne pediatryczne, dla najmłodszych pacjentów.

Łóżko rehabilitacyjne - cechy

Najbardziej ergonomicznym i wygodnym układem jest leże 4-segmentowe z trzema segmentami ruchomymi. Higienę zapewnia konstrukcja wykonana ze stali malowanej proszkowo o właściwościach antybakteryjnych

Dla bezpieczeństwa Pacjenta zastosowana jest centralna blokada kół z funkcją jazdy kierunkowej.

Osoby chore, które mają utrudnioną możliwość poruszania się, spędzają na łóżku zazwyczaj całą dobę. Niezbędne dla ciała i zdrowia Pacjenta jest to z jakich materiałów wykonane jest łóżko. Nowoczesny materac zmiennociśnieniowy stworzono z myślą o skutecznym zapobieganiu odleżynom. Powietrze, wypełnia komory materaca, dzięki czemu regularnie zmienia punkty, na których opiera się chory. Wysoki i elastyczny materac sprawia, że waga chorego rozłożona jest na większej powierzchni, co zmniejsza nacisk wywierany na skórę. Wykorzystywane rozwiązania znacznie poprawiają wygodę pacjentowi oraz zmniejszają ryzyko powstawania bolesnych odleżyn.

Łóżka szpitalne elektryczne czy łóżka ortopedyczne manualne?

Łóżka rehabilitacyjne, zarówno elektryczne, jak i inne, posiadają możliwość regulacji, co jest niezbędne nie tylko podczas ćwiczeń, ale także podczas codziennych czynności, takich jak jedzenie. Ważną funkcją jest urządzenie umożliwiające zdalne sterowanie elektrycznym łóżkiem rehabilitacyjnym. Dzięki temu pacjent może samodzielnie ustawić się w pozycji, która jest dla niego najwygodniejsza.

Alternatywą dla łóżek szpitalnych elektrycznych i sterowanych są łóżka rehabilitacyjne z możliwością ręcznej regulacji. Osiąga się to bez użycia dużej siły zewnętrznej, dzięki pompie hydraulicznej i sprężynom gazowym. Rozwiązanie to pozwala pacjentowi na samodzielne dopasowanie segmentów. Takie produkty nadają się do instytucji, w których nie są wymagane skomplikowane i awaryjne operacje - domy opieki, hospicja.

Łóżko szpitalne elektryczne z elektryczną regulacją wysokości, segmentów leża, funkcji Trendelenburga i anty-Trendelenburga, pozycji zabiegowych i pozycji do badań, możliwe dzięki sterowaniu z pilota przewodowego, panelu głównego lub paneli wbudowanych w barierki boczne to najwygodniejsza i najbardziej funkcjonalna opcja dla personelu placówek medycznych. Takie dodatkowe funkcje umożliwiają w szybki sposób dostosowanie łóżka do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Odpowiednio ustawione łóżko rehabilitacyjne zapewnia bezpieczeństwo i wysoki poziom komfortu, dzięki płynnej możliwości ustawienia pożądanej pozycji.

Skontaktuj się z naszym doradcą, który służy fachową informacją odnośnie łóżek szpitalnych.