Konstrukcja i ergonomia krzeseł bariatrycznych zapewnia większy komfort i wsparcie w placówkach opieki zdrowotnej. Fotel bariatryczny to przede wszystkim produkt, który posiada zwiększone wymiary i udźwig. Oferowana pełna gama rozwiązań o odpowiedniej wielkości i nośności zapewnia komfort nawet największym wagowo i wymiarowo Pacjentom.

Fotel medyczny dla osób o większej wadze

Krzesła bariatryczne zostały specjalnie zaprojektowane, aby w komfortowy sposób pomieścić osoby o wyższych wymaganiach wagowych, zapewniając im niezbędny komfort i wsparcie w placówkach opieki zdrowotnej. Fotele bariatryczne są wzmocnione do nośności dochodzącej do 335 kg i są szersze niż fotele standardowe, tym samym zapewniając wysoki komfort użytkowania.
Fotel ułatwiający wstawanie jest przystosowany dla osób otyłych, mających problemy ze stawami biodrowymi, kolanowymi czy w obrębie kręgosłupa. Przydatny także w rekonwalescencji po-operacyjnej i wspomaganiu mobilności

Cechy fotela bariatrycznego

Konstrukcja krzeseł bariatrycznych, takich jak np. fotel bariatryczny Stephen H Freedom Bariatric, skupia się na ułatwianiu codziennych czynności w placówkach medycznych dla lekarzy oraz opieki medycznej. Dodatkowo możliwość regulacji parametrów w fotelach bariatrycznych zwiększa bezpieczeństwo i stabilność. Przedstawione w naszej ofercie fotele są dostosowane do potrzeb pacjentów otyłych i mają maksymalne obciążenie 335 kg, co świadczy o dbałości o szczegóły w tworzeniu specjalistycznych rozwiązań siedzeń dla różnorodnych potrzeb opieki zdrowotnej. Zastosowanie materiałów takich jak tworzywo ABS w fotelach bariatrycznych i centralną blokadę kół zapewnia bezpieczeństwo.